Круглий стіл на тему «Стратегія соціально-економічного розвитку Миколаївської області з урахуванням концепції SMART-спеціалізації»

10 грудня 2021 року на базі Інституту державного управління Чорноморського університету імені Петра Могили відбувся круглий стіл на тему «Стратегія соціально-економічного розвитку Миколаївської області з урахуванням концепції SMART-спеціалізації», який залучив представників наукової спільноти, обласної державної адміністрації, місцевого самоврядування.

Відкриваючи захід, директор Інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор Володимир Ємельянов наголосив на важливості співпраці між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, університетами, бізнес сектором та громадськістю задля інноваційного розвитку міста та області.

В круглому столі взяли участь Ігор Єгоров, завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України, Член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, Віталій Грига, старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, кандидат економічних наук, які детально розповіли про пріоритети інноваційного розвитку та розумної спеціалізації, фінансування таких проектів та їх ролі в економічній політиці держави та регіонального розвитку. Юлія Рижкова, науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, та Людмила Козлова, кандидат наук з державного управління, доцент, викладач Інституту державного управління розповіли про досвід запровадження  SMART-спеціалізацій в стратегічному управлінні в деяких областях України та Миколаївській зокрема, про основні складності та перспективи їх реалізації. З боку органів виконавчої влади в обговоренні взяли участь Олександр Корольов, директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА,  Ірина Царенко, заступник директора, начальник відділу економічного розвитку та стратегічного планування Миколаївської ОДА, які проінформували про реальні показники економічного розвитку регіону, основні складності в реалізації стратегії соціально-економічного розвитку Миколаївської області. В роботі круглого столу взяли участь Сергій Розсоха, голова Первомайської ОТГ, секретар селищної ради Первомайської ОТГ Людмила Дяденко, депутат Новоодеської міської ради, начальник економічного та інвестиційного відділу виконкому Новоодеської міської ради Олена Хлівна-Андреєва. В ході обговорення було вироблено ряд рішень щодо подальшої спільної діяльності, а також необхідності залучення більш широкого кола представників територіальних громад області до формування та реалізації стратегічного планування Миколаївщини.