м. Миколаїв, вул. 1-а Воєнна, 2a, корпус 10-П
+38(0512) 76-71-92
nnipua@chmnu.edu.ua

Про участь в роботі Міжнародної школи соціальної роботи («Social Work Educators»)

17 січня 2024 р. завідувачка кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки Олена Кузнецова взяла участь в роботі Міжнародної школи соціальної роботи («Social Work Educators»). Під час зустрічі представники закладів вищої освіти різних країн світу, а саме професор Дарья Завиржек (Університет Любляни, Словенія), професор Шуламіт Рамон (Університет Хертфордшир, Велика Британія), професор Фернанда Родрігес (Університету Коїмбри, Португалія), доцент Оксана Бойко (Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київ), професор Світлана Ситняківська, доцент Зоя Залібовська-Ільніцка, доцент Інна Літяга (Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомир), доцент Ольга Швед (Київський університет імені Бориса Грінченка, Київ), доцент Катерина Бучко (Український католицький університет, Львів), обговорили представлену доповідь «Соціальна політика в Україні: досягнення та напрями розвитку соціальної роботи в умовах війни» підготовлену Юлією Кокоячук, к.е.н., начальницею відділу забезпечення діяльності Міністра (патронатної служби) Міністерства соціальної політики України.

Загальна лінія викладу була зосереджена на системних реформах, призначених для покращення соціальних послуг та механізмів підтримки різних демографічних груп на різних етапах життя в Україні.

Обговорили реабілітацію та відпочинок для дітей, де головний принцип — «гроші йдуть за дитиною», зосереджуючись на наданні якісних послуг та облаштування обʼєктів для дітей з інвалідністю, таких як оздоровчі курорти та санаторії.

Розглянули важливість реформи системи догляду за дітьми — перехід від інституційного догляду до системи, базованої на сімейних цінностях, включаючи усиновлення та прийомні сімʼї, та підкреслює важливість соціальних послуг та пільг.

Велику увагу приділили підтримці військовослужбовців — послугам, що надаються сімʼям військовослужбовців та ветеранам, включаючи соціальну та психологічну підтримку; та розкриття програм, що впроваджуються в різних установах.

Обговорили і посилення стійкості громади — висвітлили програму, призначену для підвищення стійкості громади та самодостатності через психосоціальну підтримку, навчання батьківським навичкам та підтримку ветеранів.

Під час обговорення прийшли до висновку, що уряд України має комплексний підхід до покращення соціального захисту громадян, акцентуючи зусилля на інклюзивності та доступності послуг для всіх верств населення, а цифровізація та реформування соціальних служб відображають стратегічний напрямок країни у створенні стійкої та адаптивної системи соціального захисту.