м. Миколаїв, вул. 1-а Воєнна, 2a, корпус 10-П
+38(0512) 76-71-92
nnipua@chmnu.edu.ua

Співпраця Навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування з Миколаївським обласним центром зайнятості

Напередодні початку вступної кампанії до закладів вищої освіти у 2024 року відбулась робоча зустріч директора Навчально-наукового інституту публічного управління і адміністрування Ємельянова В.М. і завідувачки кафедри соціальної роботи і управління Кузнецової О.А. з директором Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М. і начальником відділу активних програм зайнятості Вініченко Л.В.

Обговорювали державну програму отримання ваучерів на навчання відповідно до Наказу Міністерства економіки України № 2040 від 11.04.2023 року «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер». Вона націлена на те, щоб перекрити вартість навчання для майбутнього працівника, повністю або частково, та доступна як для фізичних осіб, так і для бізнесу. У 2024 році сума ваучеру становить до 30 280  гривень.

Участь у програмі можуть взяти ті, хто вже має фахову передвищу чи вищу освіту і не зареєстрований в службі зайнятості як безробітний.

Зокрема подати заявку можуть такі категорії:

  • Громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку.
  • Звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років.
  • Звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення.
  • ВПО працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
  • Особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.
  • Особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи.
  • Особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

В сучасному світі актуалізується значення соціальної роботи як професійної діяльності та є однією з найбільш пріоритетних у розбудові громадянського суспільства, тому в державі зростає попит на професію соціального працівника. За допомогою програми громадяни України можуть отримати професію Соціального працівника в ЧНУ імені Петра Могили за новими освітньо-професійними програмами: першого бакалаврського рівня «Психосоціальна допомога і реабілітація», другого магістерського рівня «Соціально-психологічне консультування і реабілітація».

Соціальний працівник – це «універсальний боєць», який мусить володіти фаховими знаннями з психології, соціології, психіатрії, знати законодавство, правові аспекти соціального захисту, теорії та методи соціальної роботи; уміти спілкуватися та надавати інформацію, оцінювати потреби та представляти інтереси людини, підвищувати її можливості та сприяти розвиткові, створювати «мережу допомоги» та керувати процесом допомоги.

Спільно з Миколаївським обласним центром зайнятості за підтримкою державної програми отримання ваучерів на навчання – допоможемо розбудувати повоєнну державу!