м. Миколаїв, вул. 1-а Воєнна, 2a, корпус 10-П
+38(0512) 76-71-92
nnipua@chmnu.edu.ua

Регіональний коворкінг студентів ЗФПО та ЗВО випускних курсів «Молодь та безпека праці: коворкінг з питань безпечного працевлаштування»

31 травня студенти 4 та 3 курсів разом із викладачами ННІПУА ЧНУ імені Петра Могили були присутні на регіональному коворкінгу студентів ЗФПО та ЗВО випускних курсів «Молодь та безпека праці: коворкінг з питань безпечного працевлаштування». На заході розглядалися питання пов’язані із безпечним влаштуванням на роботу та подальшим законним і безпечним трудовим процесом.

Спікерами заходу були публічні службовці з Миколаївської та Херсонської області, а також представник адвокатури.

На початку заходу Ірина Лук’ян – начальник відділу кар’єрного консультування Миколаївської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, навела перелік професій, які на сьогодні є затребуваними на Миколаївщини, поділивши їх на дві групи: 1) професії, які актуальні на ринку праці; 2) професії, за якими є можливість працевлаштуватися. Переважно це професії, зайняття якими потребує наявність технічної спеціальності.

Окремо, Ірина Лук’ян звернула увагу на ті професії, які будуть затребувані на вітчизняному ринку праці у післявоєнний час.

Також Ірина Лук’ян розповіла про всі переваги та можливі загрози і ризики пошуку роботи онлайн, акцентуючи увага на безпечності пошуку вакансій в сучасних умовах, на прикладі використання веб-порталу Миколаївського обласного центру зайнятості.

Ірина Лук’ян наприкінці свого виступу розповіла про існуючі на сьогодні шахрайські схеми, які використовуються з метою наживи або уникнення роботодавцем відповідних обов’язків перед працівниками. Це, наприклад: сплата певних коштів за вакансії, телефоні дзвінки чи повідомлення при працевлаштуванні; оплата за навчальні/витратні матеріали; вкладення коштів у товари, вартість яких дуже завищена тощо.

Другий спікер, Тетяна Рудя – начальник відділу перевірки правильності розрахунків розміру страхових виплат у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, детально розповіла про страховий та трудовий стаж. Роз’яснила порядок й умови розрахунку розміру пенсії.

Тетяна Рудя навела переваги задекларованої праці, акцентуючи увага на переліку тих прав, які має офіційно працевлаштований працівник. Також спікерка розповіла про можливість добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та коротко окреслила алгоритм використання електронних трудових книжок через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

Вікторія Корінна – начальник відділу управління персоналом Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, розповіла учасникам заходу про те, хто може стати державним службовцем та за яких умов. Окремо спікерка розповіла про оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, підкресливши важливість і необхідність здійснення такого оцінювання.

Наприкінці заходу виступила Анастасія Хижняк – адвокат АО «Респонд», яка розповіла про права й обов’язки працівників, їх відповідальність та водночас про права й обв’язки роботодавців і їх відповідальність. Спікерка розкрила суть поняття «мобінг» й окреслила його види, а також навели приклади ситуацій на роботі, пов’язані із мобінгом.

Після виступів усіх спікерів, аудиторія мала можливість поставити питання, в рамках проведеного заходу та отримати кваліфіковані відповіді на них.

Цей коворкінг став чудовою можливістю для студентів дізнатися більше про захист своїх прав та безпечний старт у професійному житті.