м. Миколаїв, вул. 1-а Воєнна, 2a, корпус 10-П
+38(0512) 76-71-92
nnipua@chmnu.edu.ua

Семінар «Безбар’єрність в різних сферах життєдіяльності» для студентів спеціальності «Соціальна робота»

25 жовтня доценткою кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки Наталією Малиновською разом зі студентами спеціальності спеціальності 231 «Соціальна робота» Титовою Є., Шутило А., Кіняєвою, І.Захаровою Є., Бурягою А. було проведено семінар «Безбар’єрність в різних сферах життєдіяльності» в рамках інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Мета інформаційної кампанії полягає в інформуванні суспільства про рівноправну інтеграцію усіх людей, незалежно від їх особливостей чи фізичного стану.

У рамках семінару було розглянуто основні положення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період 2030 року, норми безбар’єрного коректного спілкування, висвітлено різні напрями безбар’єрності: візію, стратегічні цілі, поточний стан та очікувані результати, результати розвитку фізичної, економічної та соціальної безбар’єрності, безбар’єрні проекти воєнного часу.

Сьогодні коло людей, які потребують безбар’єрності, розглядається значно ширше, ніж до початку неспровокованої агресії рф проти України. Сьогодні мова йде вже про 472 різноманітних проєкти з безбар’єрності, до виконання яких залучено 20 міністерств, профільні міністерства реалізовуватимуть всі флагманські проєкти.

Учасники семінару прослухали виступи з презентаціями, переглянули відеоролики, обговорили питання фізичної, інформаційної, психологічної, економічної та інституційної безбар’єрності, отримали нову інформацію для переосмислення тих явищ, які потребують змін.

Дякуємо усім учасникам заходу, адже порушене питання є вкрай важливим та актуальним для усього цивілізованого світу.