Міждисциплінарна лекція-екскурсія для здобувачів 1 курсу РВО бакалавр

12.03.2024 року в приміщенні Миколаївського обласного краєзнавчого музею в межах навчальної дисципліни «Історія соціальної роботи» та навчальної дисципліни «Історія та теорія державного управління та місцевого самоврядування», для здобувачів 1 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» та 1 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» ННІПУА, доцентом кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки Сургової С.Ю., та завідувачем кафедрою місцевого самоврядування та регіонального розвитку Штирьовим О.М., було проведено міждисциплінарну лекцію-екскурсію на тему «Система соціальної допомоги в Україні з ХІХ ст. до початку ХХ ст.» та «Діяльність державних органів влади на Миколаївщині у ХІХ ст». В ході лекції були розкриті питання впливу суспільно-економічних факторів, що сприяли розвитку соціальної допомоги в XIX — поч. XX cт., діяльності органів державної влади на Миколаївщині зокрема у розширенні рамок соціальної допомоги, діяльності благодійних товариств і громадських організацій.

Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний матеріал, якій включав фото-матеріали із зазначеної тематики, що були презентовані старшим науковим співробітником музею Губською Тетяною Миколаївною, що дозволило лекторам застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Тетяна Миколаївна розкрила специфіку становлення системи соціальної допомоги і особливості розвитку державної влади на Миколаївщині, залучаючи інтерактивні методи та рухомі моделі під час роботи з аудиторією. Студентам дуже сподобалась цей нетрадиційний вид лекції, бо створені умови стали своєрідною наочністю, яку неможливо відтворити в умовах навчального закладу. Таким чином, відбувся органічний дует (тріо): викладачів, які мають гарну теоретичну підготовку, і практика, який прекрасно знає історію питання, що знаходиться в межах теми, яка цікавила студентів. Сподіваємося на подальшу співпрацю задля покращення професійної підготовки здобувачів освіти ННІПУА ЧНУ ім. П. Могили!