27 вересня 2024 р. було проведено тренінг з психологічних питань гендерної ідентичності молоді для викладачів та співробітників ЧНУ імені Петра Могили, організований Наталею Ференс – працівником Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили. У цьому тренінгу взяла участь Анастасія Шульга – доцентка кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку ННІПУА.
На початку тренінгу Наталя Ференс представила основні міфи, пов’язані із гендерною ідентичністю людей. Далі учасники тренінгу обговорювали питання сексуальності. Було узагальнено, що сексуальність – це сукупність біологічних, фізіологічних, психологічних, соціальних і культурних особливостей, які роблять одну людину привабливою для іншої. Відповідали на питання – Як люди приходять до усвідомлення своєї сексуальної орієнтації?
Далі Наталя розкрила два підходи, відповідно до яких здійснюється визначення гендеру. Це бінарний та мультигендерний підходи.
Наприкінці тренінгу було зроблено висновок, що сьогодні не можна чітко сказати про причини трансгендерності. У кожної людини будуть або свої фактори, або своя ступінь вираженості кожного фактору. За наявності розвиненої сексології й численних досліджень, можна з упевненістю сказати: гомосексуальність не є хворобою. Її неможливо «вилікувати» психотерапією, гіпнозом, електричним струмом або будь-яким іншим способом.
Це була цікава та продуктивна зустріч для кожного, особливо, що стосується питання взаємодії викладачів зі студентам та виховування в останніх толерантності, розуміння та сприйняття інших.